• Üye Girişi
 • Genç Pesiad
Pesiad
Başkandan Mesaj

Başkandan Mesaj


  P(397)_1endik ilçemiz İstanbul’u Anadolu’ya bağlayan, son yıllarda önemli projelerin bir bir hayata geçirildiği, ticari ve ekonomik faaliyetlerin çok canlı olduğu önemli bir noktadır. İlçemiz sürekli göç alan ve bu nedenle nüfus artış oranının en yüksek olduğu ve buna bağlı olarak da istihdam ihtiyacının sürekli arttığı bir yerleşim alanıdır. İlçemizde irili ufaklı binlerce iş yeri ve büyük sanayi kuruluşları bulunmaktadır. Resmi kayıtlara göre 25000 civarında vergi mükellifi, 7800 civarında İTO’ya kayıtlı tüccar, 400’ün üzerinde sanayi tesisi mevcuttur. Böylesine yüksek bir ticari ve ekonomik potansiyele sahip ilçemiz, uzun yıllar Sanayici ve İş Adamlarının bir araya gelip organize olabildiği bir yapı oluşturamamıştır. Bu ihtiyaçtan hareketle PESİAD (Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği) 2005 yılı sonunda ilçemizin önde gelen Sanayici ve İş Adamlarıyla bir araya gelmek suretiyle kurulmuştur.

  PESİAD’ın kuruluşundan itibaren ilçemiz iş dünyasının büyük ilgisini görmüş ve kısa bir süre içerisinde üye sayısını hızla arttırarak ilçemizin önemli bir sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir. Kuruluş amacına, üstlenmiş olduğumuz misyona uygun olarak ilçemizde çok önemli etkinlikleri birbiri ardına gerçekleştirdik. Bu kapsamda birçok önemli konuğu üyelerimizle bir araya getirdik ve böylece hem ilçemizin tanıtımına hem de üyelerimizin birbirleriyle sosyal ve ticari ilişkilerinin gelişmesine katkı sağladık. Ayrıca üyelerimizin ihtiyaçlarına yönelik eğitim faaliyetleri ve seminerlerle gelişimlerine katkıda bulunduk. Başlangıçta kısıtlı fiziki imkanlarla çalışmalarımızı yürüttüğümüz derneğimizi 2009 yılında yeni ve modern bir hizmet binası kazandırmak amacıyla çalışmalarımızı başlattık ve bu binamızı 2010 yılı başında hizmete açtık. Mevcut binamız üyelerimizin sosyal ilişkilerini geliştirmek amacıyla sahip olduğu lokali, yönetim birimleri, halka açık kafe-restorantı ve 100 kişilik modern konferans salonuyla ilçemize yeni bir simge olarak kazandırılmıştır. Bu eserin gerçekleştirilmesinde bizlere büyük destek olan üyelerimize ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.

  PESİAD bu yeni hizmet binasıyla birlikte önümüzdeki dönemde de çok daha büyük etkinliklere ve faaliyetlere imza atmak hedefindedir. Bu hedefe ulaşmak doğrultusunda siz saygı değer ve seçkin konuklarımızı misafir etmek üyelerimizle bir araya getirmek istek ve arzusundayız. Bu konuda göstereceğiniz teveccühe şimdiden teşekkür eder, katılımınızla bizleri onurlandırmanızı rica ederim.

  A.Kadir BAYRAM
  Yönetim Kurulu Başkanı

  • Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için çerezler kullanılmaktadır.