• Üye Girişi
 • Genç Pesiad
Pesiad
PESİAD da Görev Değişikliği

PESİAD da Görev Değişikliği

  • PESİAD da Görev Değişikliği-0

  PESİAD da Görev Değişikliği

  PESİAD’da Yeni Başkan

  2005 yılında Pendik Belediye Başkanı Ahmet CİN’in başkanlığında kurulan PESİAD’ın yeni başkanı Abdulkadir Bayram oldu. Bayram, 31 Ocak 2020 Cuma günü yapılan yönetim kurulu toplantısında oy birliği ile başkanlığa seçildi.

  Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Bayram’ın yeni başarılara imza atacağına inandığını ifade eden Başkan Cin; “PESİAD, Pendikli bir kaç iş adamının hayali olarak yola çıktı. Bugün 260 iş insanı üyesiyle iş dünyamızın önemli kuruluşlarından biri. Genç PESİADIMIZ bile başlı başına bir iş dünyası sivil toplum kuruluşu olarak, girişimci gençlerimize öncülük etmektedir. Abdulkadir Bayram Genç PESİAD’ın kurucu başkanıydı. PESİAD yönetim kurulu üyeliğine daha sonra geçti. Ticaretini, STK duyarlılığını PESİAD ve şahsım adına her zaman takdir ettiğimiz bir arkadaşımızdır. Belediye başkanı olduktan sonra PESİAD Başkanlığı’nı devretmek üzere uygun bir zaman bekliyorduk. O zaman geldi ve yönetim kurulunda oy birliği ile başkanlığa Abdulkadir Bayram kardeşimiz seçildi. Başarılar diliyorum. Allah yardımcısı olsun. Pendik’e ve PESİAD’a hayırlı olsun.” dedi.

  PESİAD’ın yeni Başkanı Abdulkadir BAYRAM; “İş dünyasında faaliyet göstermeye başladığım dönemde PESİAD’la tanıştım. Yalnızca bir iş adamları derneği değil PESİAD benim için okul oldu. Ticarete ve hayata dair pek çok şeyi bu çatı altında öğrendim. Genç PESİAD Kurucu başkanlığından sonra PESİAD Yönetim Kurulu üyesi olmuştum, şimdi yönetim kurulumuzun teveccühüyle PESİAD başkanı olarak seçildim. Pendik için derneğimiz ve üyelerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Başkanımız Ahmet Cin ve Yönetim Kurulumuza çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

   

  Kadir BAYRAM kimdir?

  1983 yılında Pendik’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Pendik’te tamamladı. İşletme lisans eğitimi üzerine çalışmaları devam etmektedir.  Aile şirketi olan Bayramlar Eğitim Kurumu bünyesinde; anaokulu, ilk ve ortaokul, sürücü kursu gibi eğitim; otomobil ve inşaat gibi ticaret sektörlerinde iştirakleri bulunmaktadır.

  Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) Gençlik Birimi Kurucu Başkanıdır (2008). 2016 yılına kadar Genç PESİAD Başkanı olarak görev yapmıştır. 2016-2020 tarihleri arasında PESİAD Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

  2019-2024 dönemi için Pendik Belediyesi Meclis Üyesi (AK Parti) seçilen Bayram aynı zamanda Pendik Belediyesi Meclis 2. Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

  • Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için çerezler kullanılmaktadır.